◂ UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ▸

Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România

SIMONA HALEP – SOFIA KENIN/ Repriză puternică de ploaie la Australian Open!

SIMONA HALEP – SOFIA KENIN // Simona Halep (27 de ani, 1 WTA) evoluează în această dimineață în turul secund de la Australian Open împotriva americancei Sofia Kenin (20 de ani, 37 WTA).
Partida Halep – Kenin, programată inițial să înceapă în jurul orei 06:00, a început cu o întârziere de aproape 3 ore din cauza unei reprize de ploaie care a perturbat programul de pe Arena Rod Laver.

Precipitațiile și-au făcut apariția la Melbourne în jurul orei 06:20, ora României, în timpul partidei Stan Wawrinka (59 ATP) – Milos Raonic (17 ATP), câștigată de canadian după un maraton de 4 ore, 6-7, 7-6, 7-6, 7-6.

Toate partidele din complex au luat o pauză, iar organizatorii au decis să tragă acoperișul pe cele trei arene acoperite din incinta complexului de la Melbourne.

Cum partida dintre Wawrinka și Raonic a fost întreruptă aproximativ 30 de minute, timp în care acoperișul retractabil a fost tras, iar suprafața a fost uscată, meciul Simonei Halep cu Sofia Kenin a început la ora 08:40.

Meciul Halep – Kenin se joacă acoperișul tras, condițiile de joc fiind în acest caz complet diferite.