◂ UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ▸

Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România

Real Madrid învinge FC Barcelona in El Clasico

Real Madrid a câștigat marele derbi al Spaniei cu FC Barcelona, scor 2-0, după un meci ce a avut un ritm foarte bun.

FC Barcelona a dominat prima repriza si a fost echipa mai periculoasa, însă a suferit la finalizare. Griezmann, Arthur și Messi au avut șanse bune de a marca, pe care le-au irosit cu ușurință.

După pauza, Real Madrid a ieșit complet schimbata de la vestiare si a început sa pună stăpânire de joc și sa-i dea mari emoții lui Ter Stegen.

Isco a avut doua șanse bune de a marca în minutele 56 si 61, Benzema a ratat și el incredibil, iar pana la deschiderea scorului a mai rămas un singur pas.

S-a facut 1-0 in minutul 71, când Vinicius a pătruns în banda stânga și a tras din unghi, mingea fiind deviată de Pique.

FC Barcelona nu a reușit sa ofere un răspuns, iar Mariano a facut 2-0 in minutul 90, la prima sa acțiune în acest meci.

După acest rezultat, Real Madrid urca pe primul loc, cu 56 de puncte, in timp ce FC Barcelona coboară pe doi, cu 55 de puncte.